وبلاگ

دوره های جدید ترم بهار مرکز توسعه مهارت ها

spring1402 site
اطلاع رسانی

دوره های جدید ترم بهار مرکز توسعه مهارت ها

لطفا امتیاز دهید

با شروع سال 1402 برای آمادگی امتحانات و پروژه‌های پیش رو، دوره‌های بهار مرکز توسعه مهارت‌های دانشگاه تشکیل می‌گردد.

عنوان دوره ها

در مرکز توسعه مهارت های دانشگاه تهران چه دوره‌هایی برگزار می گردد؟

تاکنون در این مرکز دوره‌های آزاد برای فراگیری انواع مهارت‌های مهندسی دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار گردیده است. در همین راستا با آغاز سال جدید مهارت‌های زیر ارایه می‌گردد:

آموزش نرم افزارهای مهندسی:

ترنسیس TRANSYS
سالیدورک مقدماتی Solidworks
انرژی پلاس Energy Plus
انسیس فلوئنت  مقدماتی ANSYS Fluent
کامسول Comsol
کتیا مقدماتی catia
سی اف ایکس CFX
آباکوس مقدماتی ABAQUS
سالیدورک پیشرفته Solidworks
رویت Revit
اتوکد AutoCAD
سیستم اطلاعات جغرافیایی

(جی آی اس)

GIS

آموزش زبان‌های برنامه نویسی:

پایتون مقدماتی PYTHON
برنامه نویسی شی گرا در پایتون
متلب مقدماتی MATLAB
متلب پیشرفته
بهینه سازی سیستم های انرژی با متلب

 

آشنایی با مفاهیم مهندسی

آموزش مقدماتی اینترنت اشیا The Internet Of Things
هوش مصنوعی Artifitial Inteligence

نرم افزارهای عمومی

فوتوشاپ PhotoShop
مهارت‌های هفتگانه ICDL ICDL

برگزاری وبینارها

 

آیا دوره ها فقط به حوزه خاصی اختصاص دارد؟

هدف از تشکیل این دوره‌ها ارتقای دانش و مهارت دانشجویان در دوره تحصیلی و هم چنین تجهیز کردن آنها برای ورود به بازار کار است. بنابرین در این مرکز کلیه مهارت‌های مهندسی آموزش داده می‌شود.

 

دوره مورد نظر من در این دوره ها وجود ندارد.

علاوه بر برگزاری کلاس‌های موجود می‌توانید پیشنهادات خود برای برگزاری دوره‌های جدید را با پر کردن فرم الکترونیک  پیشنهاد دوره های جدید موجود در صفحه اصلی سایت در میان بگذارید. مرکز پس از نیاز سنجی و شناسایی بهترین اساتید، شروع به پیش ثبت نام رایگان متقاضیان کرده و با رسیدن به حد نصاب دوره مورد نظر شما برگزار خواهد گردید. بنابرین برای تسریع تشکیل کلاس مورد نظرتان بهترین کار این است خود و دوستانتان بطور جداگانه این فرم را تکمیل کرده و منتظر تماس از سمت ما باشید.

دوره های ارائه شده برای شما ناآشناست؟

بطور کلی این دوره‌ها سه هدف را دنبال می‌کند:

  • یادگیری مهارت‌ها برای پیشبرد پروژه‌های دانشجویی
  • برای ارتقای دانش برای سطوح بالاتر آکادمیک
  • ورود به بازار کار

بنابرین چنانچه دانشجو هستید ممکن است دوره های دو سطح دیگر برای شما ناآشنا باشد یا چنانچه وارد بازار کار شده اید تازه های دانش مهندسی را دنبال نکرده باشید. این دوره ها این فرصت را برای شما ایجاد می‌کنند که در تراز بالاتری قرار گیرید.

برای آشنایی با دوره ها وبینارهایی برگزار می گردد که شما با دنبال کردن آدرس اینستاگرام و تلگرام مرکز می‌توانید از زمان آنها آگاه گردید.

 

دوره های حضوری و آنلاین

در بحث آموزش با توجه به اینکه تیپ‌های شخصیتی متفاوتی وجود دارد، شیوه‌های مختلف آموزش می تواند موثر باشد:

  1. برخی از افراد در آموزش حضوری به دلیل ارتباط مستقیم با استاد و همچنین ارتباط با سایر دانشجویان، عملکرد بهتری دارند. برای این گروه محیط آکادمیک دانشگاه تهران می‌تواند بستر مناسبی برای یادگیری باشد.
  2. برای گروه دیگر، با توجه به وضعیت اشتغال یا فرصت محدود، شرکت در کلاس‌های آموزشی آنلاین با حذف زمان آمد و شد، می تواند راهگشا باشد. علاوه بر این، برخی از دوستان در نقاط مختلف بوده و امکان شرکت در کلاس‌های حضوری وجود ندارد. بنابرین کلاس‌های آنلاین مرکز توسعه مهارت‌های مهندسی دانشگاه تهران می‌تواند امکان بهره مندی از امکانات برای این دسته از افراد را نیز فراهم کرده است.
  3. گروه دیگر از فراگیران، ترجیح می دهند به منابع آموزشی دسترسی همیشگی داشته و بتوانند مطابق برنامه زمانی خود و با سرعت یادگیری متناسب با وضعیت خود، موضوع جدیدی را یاد گیرند. برای این گروه تهیه بسته های آموزشی تهیه شده که در بخش فروشگاه قابل دسترسی است، پیشنهاد بهتری است.

با این توضیحات اگر سوال شما این است که کلاس های مرکز توسعه مهارت های دانشگاه تهران حضوری است یا آنلاین و یا بسته های آموزشی (آفلاین)، خبر خوب این است که در این مرکز برای هر سه گروه متقاضی پیشنهادهایی تدارک دیده شده است.

 

تفاوت این دوره ها با دوره های آزاد سایر مراکز چیست؟

با پایان یافتن دوره می‌توانید مدرک معتبر دوزبانه با مهر از مرکز توسعه مهارت های مهندسی دانشکده مکانیک دانشگاه تهران دریافت نمایید. بسیاری از فراگیران از مزایای ارایه مدرک این مرکز به کارفرما برای اشتغال و همچنین برای مهاجرت به سایر کشورها همچون سو‍ید، فنلاند، دانمارک، کانادا و … بهره مند شده‌اند.

 

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟

این دوره ها در دانشگاه تهران برگزار می گردد و در تراز استانداردهای این دانشگاه است. با این وجود مخاطبین این دوره‌ها تنها دانشجویان دانشگاه تهران نبوده و چنانچه شما علاقمند به یادگیری هر یک از این مهارت‌ها هستید می توانید دراین دوره ها شرکت کنید.  بنابرین ما پذیرای دانشجویان دانشگاه های دیگر، فارغ التحصیلان و شاغلین حوزه مهندسی خواهیم بود.

 

هزینه های شرکت در دوره چقدر است؟

با توجه به اینکه مرکز توسعه مهارت های مهندسی وابسته به دانشگاه تهران بودهُ علی رغم کیفیت بالای آموزش، هزینه های دوره ها مناسب در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه تخفیف‌های دانشجویی و تخفیف های ویژه ثبت نام گروهی (تا ۴۰ درصد) در نظر گرفته شده است.

 

تعداد ساعات آموزشی دوره ها چقدر است؟

این یک واقعیت است که دوره‌های آموزشی طولانی مدت می‌توانند فرصت مناسبی در اختیار استاد و فراگیر برای یادگیری اکثر ابعاد و زوایای مبحث قرار دهد. علی رغم این حسن بزرگ، به تجربه اغلب دیده شده است که در دوره‌های آزاد بخشی از فراگیران از ادامه مسیر خسته شده و آن را نیمه تمام می گذارند. در واقع مشکل دوره های طولانی در دنیای سریع امروزی آن است که فاکتور زود بازده بودن را از دست می‌دهند. این بدین معناست که اشتیاق فراگیر با فاصله افتادن میان بهره‌مندی از نتیجه دوره و تلاش فراگیربرای شرکت و همراهی در دوره کاهش می‌یابد.

از سوی دیگر دوره های آموزشی با عنوان صفر تا صد در یک کارگاه چندساعته (چنانچه موضوع جزیی و محدود نباشد) یک فریب تبلیغاتی بیش نیست.

بر این اساس، در این مرکز تلاش شده است بسته به موضوع ساعات آموزشی میانه‌ای در نظر گرفته شود تا ضمن یادگیری اغلب مفاهیم، فراگیر بتواند پس از اتمام دوره کوتاهی، آموخته‌هایش را به کار بندد. با این رویکرد مدت زمان اکثر دوره‌های جدید ۱۴۰۲ ترم بهار مرکز بین ۱۶ تا ۲۴ ساعت ‍پیش بینی شده‌اند.

زمان برگزاری دوره ها

با توجه به این که مخاطب این دوره ها علاوه بر دانشجویان، فارغ التحصیلان و شاغلین هم محسوب می‌شوند، اغلب دوره‌ها در روزهای پایانی هفته که اغلب افراد آزادتر هستند، برگزار می‌گردد.

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *